Szerző Téma: Póthaj ápolása  (Megtekintve 9648 alkalommal)

Nem elérhető Norell

• Állandó tag
  • *
    • Profil megtekintése
Póthaj ápolása
« Dátum: Július 28, 2010, 08:44:53 »
Egy pár hete van csatos póthajam (csokibarna, nagyon gyönyörű színű imádom! ;D)
Az az egy problémám van vele hogy nem tudom, hogy  hogyan ápoljam hogy ilyen szép selymes maradjon. használat előtt és után is mindig kifésülöm (természetes anyagú hajkefével) és bekenem hajvégápolóval. Néha estére olívaolajjal kenem be és reggel kimosom majd balzsamozom, van hogy pakolást is teszek rá. Mosás után mindig nagyon szép csak nem tudom helyesen ápolom e. Az a legnagyobb problémám vele igazából hogy szinte minden használat után nagyon gubancos és szinte alig tudom kifésülni a csomókat, pedig vigyázok rá miníg. Attól félek, hogy egy egy gubancokkal folytatott küzdelem után annyi haj kihull belő hogy a végére elfogy.... Tudnátok segíteni?

Nem elérhető Paizs Mónika

• Administrator
  • Állandó tag
    • Profil megtekintése
Re:Póthaj ápolása
« Válasz #1 Dátum: Augusztus 03, 2010, 10:01:45 »
Kedves Norell!

Meg tudnád mondani milyen típusú csatos póthajat vettél? Indiai vagy ázsiai? Az, hogy ilyen gubancos marad, amellett, hogy sokat ápolnád a póthaj minőségére utal. Jól döntöttél az ápolással kapcsolatban ha ennyire gubancos a haj, az olíva olaj például jót tesz neki, de finoman mosd ki, ne menjen ki belőle az összes ápoló anyag. Mi a következők szerint szoktuk ápolni a póthajakat, legyen az indiai vagy európai, csatos vagy keratin tincses, tresszelt...egyéb.
  • Először megmossuk 4You proteines ápoló samponnal, mely finomat és kíméletesen tisztít, de nagyon sok ápoló anyag is található benne.
  • Másodszor 4You balzsammal kenjük be, melyben nagyon gazdag ápoló anyagok vannak, kifejezetten élettelen póthaj ápolására. Pár percig hagyjuk hatni, majd kiöblítjük. A haj már ekkor selymes lesz, és finom tapintású.
  • Ha még vasalni is szeretnénk, vagy nem találjuk elég intenzívnek az ápolást, 4You ápoló sprayt fújunk a haj egészére, melyet nem kell kiöblíteni, és nagyon finom illatot ad.
  • És végül ha a hajvégek is nagyon roncsolódtak, még vizesen 4You proteines hajvégápoló olajat/balzsamot teszünk, így a hajvégek is szép egészségesek lesznek.
Ezt a hajápolást álatlában hetente egyszer vagy kétszer szoktuk végezni, ha minden nap hordott póthajról beszélünk.
Remélem tudtam segíteni, ha egyéb kérdésed van, várom leveled.
Üdv: Mona